איתור נזילות

מרביתנו עוברים במהלך חיינו שיפוץ אחד או שניים. במהלך שיפוץ ייתכן ונרצה לנצל את ההזדמנות ולשפץ גם את חדר האמבטיה שלנו גם מבחינה עיצובית וגם מבחינה אסתטית.

פעמים אחדות, בזמן השיפוץ יכולה להיווצר נזילה שתגרום לרטיבות וליצירת נזק לרכוש שלנו ושל שכנינו.

הבעיה נובעת מכך ששיפוץ חדר האמבטיה הוא תחום רגיש ובעייתי יותר משיפוץ שאר חדרי הבית.

הסיבה לכך היא שמדובר בחדר עם צנרת אשר עוברת בין קירות הבית. עבודה לא מקצועית עלולה להתפתח בעתיד לבעיות של נזילה כתוצאה מחוסר איטום עד כדי הצפה של ממש.

כיצד נזהה שמדובר בנזילה?

הרמזים הראשונים לנזילה יהיו כתמי המים עקב הרטיבות על תקרת השכן מתחתינו.

לפעמים מדובר בתקרה לחה ורטובה ולפעמים נוכל לצפות בטפטוף מתמשך מהתקרה. כל אלו הם סימנים לכך שקיימת נזילת מים שיש לטפל בה בדחיפות.

הסכנה נובעת מכך שכאשר התקרה אוגרת לחות ומים במשך זמן רב, עלול להתפתח עובש והצטברות נוזלים שעלול לגרום לקריסה של התקרה עקב היחלשות המבנה.

איתור נזילות

הצעד הראשון בטיפול ברטיבות הוא מציאת מקור הדליפה שכן איננו יכולים להתחיל לתקן נזילת מים עד שלא נדע מה מקור הנזילה.

לעיתים קיימות נזילות קלות שנוכל למצוא ואף לתקן באופן עצמאי.

כך לדוגמא, במידה וקיימת נזילה בכיור, כל שיש לעשות הוא לפתוח את ברז המים ולבחון האם המים נוזלים מתחת לכיור.

במקים מורכבים יותר, ייתכן שהנזילה נובעת בגין ריקבון בצינורות או אפילו מפגיעה באחד הצינורות במהלך השיפוץ.

בחלק גדול מהמקרים לא נוכל לזהות את מקור הנזילה באופן עצמאי ולכן חשוב להיעזר באנשי מקצוע, שבאמצעות המכשור הנכון יוכלו לזהות באופן מהיר ויעיל את מקור הנזילה.

אז מה ניתן לעשות?

חשוב להבחין בין נזילות הנגרמות כתוצאה מאיטום לקוי לבין נזילות בצנרת עצמה. במידה והאיטום בחדר האמבטיה אינו תקין, ניתן לפרק את המקלחון או האמבטיה ולבודד אותם שוב עם חומרי בידוד מתאימים.

לעומת זאת, אם הנזילה היא בשל ריקבון בצינורות, התיקון הנפוץ הוא החלפת הצינורות עד הברז הראשי.

גם במקרים של פגיעה בצינורות במהלך שיפוץ חדר האמבטיה ייתכן שנאלץ להחליף צנרת, ולכן יש לבחור באנשי מקצוע נכונים שיפתרו את הנזילה במינימום זמן ובעלות כספית נמוכה טרם התגברות הנזק.

תפקידם של אנשי המקצוע הוא להשתמש בציוד מיוחד לאיתור נזילות.

ברשותם של אנשי האינסטלציה ציוד חדשני העובד על גלי אינפרא אדום או גלי רדיו המסוגלים לאתר נזילה חבויה בעומק הקיר.

לאחר גילוי הנזילה יש לבצע תיקון נקודתי של הצנרת או החלפה של כלל הצנרת.

ניתן לבצע חידוש ושיקום צנרת ללא חפירה (שיטת השרוול) או באמצעות ייבוש תת רצפתי כך שלאחר מכן, הנזילה תיפסק ונוכל לחזור לשימוש סדיר בחדר באמבטיה, למאתר נזילות מומלץ הקליקו.

איתור נזילות – הדרך הבטוחה למניעת בעיות צנרת

איתור נזילות הוא אחד מהדברים היותר לא נעימים שאפשר להיתקל בהם הוא כשאתה נכנס לבית שלך, פותח את הדלת וכבר בכניסה הרגל שלך שוקעת בתוך שלולית של מים ואתה מבין שיש לך הצפה בבית.

פיצוץ בצינור הוא דבר מאד שכיח ובעל השלכות גדולות, לעיתים רבות הביטוח לא מכסה את הנזק והנפגע צריך לשלם על הכל מכיסיו, חשוב וכדאי לא להגיע למצב בו הצינור מתפוצץ בצורה שמציפה לכם את הדירה.

אבל איך אפשר לדעת מתי יהיה פיצוץ בצינור?

תתפלאו או לא, פיצוץ בצינור ברוב המקרים לא קורה ביום בהיר אחד,

אלא יש סימנים מקדימים, חלקם ניתן לאתר ממש בקלות כדי להבין שיש בעיה, לדוגמה אם פתאום יש לכם בעיה של לחץ מים, או שינויים דרסטיים בין המים הקרים לחמים, הדבר יכול להעיד על נזילה שיש בצנרת ויש צורך להזמין בעל מקצוע שמבין בנושאי איתור נזילות על מנת למצוא את הבעיה במהירות.

נזילה קטנה יכולה להתפתח לקטסטרופה, אנשים רבים נוטים להקל ראש בכוח של מים, אבל המים הם כוח הרסני ביותר בטבע, אל תשאירו נזילה קטנה שתמשיך לגדול ולהתפתח לפיצוץ גדול, אל תקלו ראש באף נזילה, גם אם היא באמבטיה.

לעיתים, יש טיפטופ קל מברז האמבטיה או מהסוגרים שלה דבר שיכול להתפתח לבעיות יותר מורכבות, שיפוץ אמבטיה כאשר מדובר בטפטוף קל זאת לא בעיה גדולה ולא יקרה, אך אם תחכו עד שהנזק יהיה גדול יותר, אתם מסתכנים בפיצוץ רציני שיכול לגרום לנזק רב בדירה וגם לעלויות גדולות מאד של תיקון האמבטיה, במידה והפיצוץ יהיה גם מתחת לקרמיקה לעיתים יהיה צורך אפילו בהחלפת האמבטיה.

איתור נזילות
איתור נזילות

בדיקה תקופתית של איתור נזילות

ניתן היום להזמין בעל מקצוע לבדיקה תקופתית, בעל המקצוע יעבור בעזרת אמצעים טכנולוגיים חדישים ומצלמות טרמיות על הצנרת של הבית ויבדוק אותה לעומק, יגלה נזילות או בעיות פוטנציאליות שיכולות לגרום לבעיות, הבדיקה התקופתית הינה בדיקה שגרתית שלא עולה הרבה, אך מונעת בעיות אחר כך שיכולות להגיע לעשרות אלפי שקלים של תיקון ולעיתים אפילו עד החלפת צנרת לכל הבית.

את מי להזמין?

היום חשוב מאד למצוא בעל מקצוע אמין, שוק האינסטלטורים הינו שוק פרוץ וכל אחד קורא לעצמו אינסטלטור או שיפוצניק, בדקו לפני זה את בעל המקצוע, קבלו חוות דעת מחברים ואנשים שאתם מכירים דרך הרשתות החברתיות או המלצות פיזיות.

זכרו כי גם אם אתם מקבלים מחיר מסוים, זה לא מונע ממכם ללכת ולבדוק אצל בעל מקצוע אחר ולקבל מחירים יותר טובים, בהרבה מקרים בעלי מקצוע מנצלים את העובדה שהלקוח נמצא בבעיה, הבית שלו מוצף, יש לו נזילה גדולה והוא רוצה רק לסיים עם זה ומנסים להוציא ממנו כמה שיותר כסף, לא לפחד, אם משהו לא נראה לכם תגידו לבעל המקצוע! בדקו גם מחירים ותדעו גם להגיד לו תודה רבה, אך אני מעדיף לעשות אצל בעל מקצוע אחר שנותן מחיר יותר טוב.

שתפו את המאמר לאדם שחייב לקרוא:
Google ג גוגל
4.9
מבוסס על 95 ביקורות
×
js_loader